internet, Siguria, Dritaret

30+ lojërat më të mira PS4 për fillestarët

30+ lojërat më të mira PS4 për fillestarët

Këtu janë lojërat më të mira PS4 për fillestarët, që do t'ju ndihmojnë të bëheni një lojtar profesionist në një kohë të shkurtër. Kontrolloje.

Si të konfiguroni vërtetimin me dy faktorë në aplikacionin tuaj në Instagram

Si të konfiguroni vërtetimin me dy faktorë në aplikacionin tuaj në Instagram

Instagram sapo ka prezantuar një mënyrë të re për të konfiguruar vërtetimin me dy faktorë në Instagramin tuaj duke përdorur aplikacione si Authy, LastPass.

Rishikimi i Mi Band 4 – Banda më e mirë buxhetore e fitnesit?

Rishikimi i Mi Band 4 – Banda më e mirë buxhetore e fitnesit?

Mi Band 4 doli. Por a është gjurmuesi më i mirë i fitnesit me buxhet? Epo, po dhe jo! Unë kam mendimet e mia dhe këtu është rishikimi im i plotë i Mi Band 4.

Si të shtoni dhe personalizoni lidhjet në Linktree

Si të shtoni dhe personalizoni lidhjet në Linktree

Sapo keni krijuar një llogari Linktree dhe po pyesni veten se si të shtoni lidhje në Linktree? Ja se si mund të shtoni dhe personalizoni lidhjet në Linktree në celular dhe PC.

Instaloni TeamViewer 8 për Ubuntu 12.04

Instaloni TeamViewer 8 për Ubuntu 12.04

Në këtë video unë do të instaloj dhe përdor TeamViewer 8 për sistemin ubuntu 12.04 me udhëzues të plotë. Por kjo do të funksionojë njësoj edhe në Windows.

Si të identifikoni me lehtësi fontet në Android

Si të identifikoni me lehtësi fontet në Android

Shfletoni internetin dhe keni gjetur një font të bukur që dëshironi të shkarkoni? Mos u shqetësoni këtu se si të identifikoni me lehtësi fontet në Android.

5 aplikacionet më të mira të lexuesit manga për Android dhe iOS

5 aplikacionet më të mira të lexuesit manga për Android dhe iOS

Ndërsa manga manga vazhdon të përhapet, le të hedhim një vështrim në disa nga aplikacionet më të mira të mangave në Play Store dhe App Store dhe se si ndryshojnë ato nga njëri-tjetri.

7 aplikacionet më të mira të krijimit të pemëve familjare në 2021

7 aplikacionet më të mira të krijimit të pemëve familjare në 2021

Dëshironi të gjurmoni rrënjët tuaja? Po kërkoni një aplikacion për krijimin e pemëve familjare? Këtu janë disa nga aplikacionet më të mira për të bërë një pemë familjare në 2021.

5 mënyra për të ndarë skedarët midis Android dhe Chrome OS

5 mënyra për të ndarë skedarët midis Android dhe Chrome OS

Megjithëse ka zëra se Androids Nearby Share mund të vijnë në Chromebook deri atëherë, këto janë disa nga mënyrat më të mira për të transferuar skedarë midis Android dhe Chromebook.

5 Softueri më i mirë për mësuesit që të japin mësim në internet

5 Softueri më i mirë për mësuesit që të japin mësim në internet

Po kërkoni të niveloni metodat tuaja të mësimdhënies? Lexoni postimin për të mësuar rreth pesë programeve më të mira për mësuesit për arsimin në internet.

9 aplikacionet më të mira për të dërguar dhe marrë para nga jashtë – Android dhe iOS

9 aplikacionet më të mira për të dërguar dhe marrë para nga jashtë – Android dhe iOS

Këtu janë disa nga aplikacionet më të mira për të dërguar dhe marrë para nga jashtë, struktura e tyre e tarifave, tarifat e shënjimit të shkëmbimit dhe veçoritë e tyre.

9 aplikacionet më të mira të kujtesës për pilula për Android dhe iOS

9 aplikacionet më të mira të kujtesës për pilula për Android dhe iOS

Ndërkohë që ju mund t'i mbani gjithmonë ilaçet pranë furçës së dhëmbëve ose duke përdorur përkujtuesit në iPhone tuaj. Një aplikacion i dedikuar për kujtesë pilula ofron veçori shtesë, këtu janë disa nga më të mirat.

5 mënyra për të çaktivizuar programet e nisjes në Windows

5 mënyra për të çaktivizuar programet e nisjes në Windows

Shumë programe janë vendosur të fillojnë me Windows. Por për fat të mirë, është shumë e lehtë të çaktivizosh programet e fillimit. Këtu janë 5 mënyra të thjeshta për ta bërë këtë.

Si të anashkaloni verifikimin reCAPTCHA të Google në Chrome dhe Firefox

Si të anashkaloni verifikimin reCAPTCHA të Google në Chrome dhe Firefox

reCAPTCHA mund të jetë shumë i bezdisshëm kur duket se nuk mund ta kapërceni atë pasi të keni klikuar për shumë vite. Lexoni se si të anashkaloni reCAPTCHA në faqet e internetit.

Si të ndryshoni madhësinë e imazhit në Canva në celular dhe PC

Si të ndryshoni madhësinë e imazhit në Canva në celular dhe PC

Dëshironi të ndryshoni madhësinë e imazheve? Shikoni këtë udhëzues se si të ndryshoni madhësinë e imazhit në Canva si në celular ashtu edhe në PC në disa hapa të thjeshtë.

Si të përdorni Paypal në Amazon nga kudo në botë

Si të përdorni Paypal në Amazon nga kudo në botë

Truku këtu është të blini një kartë dhuratë Amazon duke përdorur paratë që keni në PayPal dhe më vonë të përdorni atë kartë dhuratë Amazon për të blerë nga Amazon. Le të shohim se si funksionon.

10 gjërat që duhen kontrolluar përpara se të publikoni një video në YouTube

10 gjërat që duhen kontrolluar përpara se të publikoni një video në YouTube

Pra, më në fund, ju keni krijuar një video origjinale me cilësi të lartë në YouTube. urime. Por puna nuk ka përfunduar ende, këtu janë 10 gjëra për të kontrolluar përpara se të shtypni butonin e publikimit.

Si të bëni GIF nga videot në YouTube në celular dhe kompjuter

Si të bëni GIF nga videot në YouTube në celular dhe kompjuter

Mund të bëni GIF nga videot e YouTube në çdo platformë si Windows, Mac, Android dhe iOS. Mësoni se si të krijoni dhe shpërndani GIF në mediat sociale.

Si të fshehni pëlqimet në Instagram: Udhëzues i plotë

Si të fshehni pëlqimet në Instagram: Udhëzues i plotë

Instagram tani ju lejon të fshehni pëlqimet nga postimet tuaja dhe të përdoruesve të tjerë. Lexoni postimin për të mësuar se si të fshehni pëlqimet në Instagram.

9 Shtesat më të mira të Formave Google për të rritur produktivitetin

9 Shtesat më të mira të Formave Google për të rritur produktivitetin

Këtu është një listë e disa prej shtesave më të mira të Google Forms që do t'ju ndihmojnë të jeni më produktiv gjatë punës me të dhëna.

Lëshuesit më të mirë që mbështesin Google Discover Feed

Lëshuesit më të mirë që mbështesin Google Discover Feed

Furnizimi i Google Discover ndihmon për të gjetur lajme, etj. në lidhje me temat ku jeni përfshirë. Gjithsesi, nuk disponohet në shumicën e lëshuesve të paracaktuar dhe madje edhe lëshuesve të palëve të treta, këtu janë lëshuesit që ju nevojiten për të marrë furnizimin e Google Discover në çdo Android telefonit.

10 Modelet më të mira të nocioneve falas

10 Modelet më të mira të nocioneve falas

Nocioni është një kënaqësi për t'u përdorur me shabllonet. Lexoni postimin për të mësuar në lidhje me shabllonet më të mira falas të Notion për të azhurnuar përvojën tuaj të Notion.

Po kërkoni për Microsoft Visio Alternative? Këtu janë disa aplikacione të grafikut të rrjedhës me burim të hapur

Po kërkoni për Microsoft Visio Alternative? Këtu janë disa aplikacione të grafikut të rrjedhës me burim të hapur

Po kërkoni për Microsoft Visio Alternative? Këtu janë aplikacionet më të mira të grafikut të rrjedhës për secilën platformë për të krijuar, modifikuar dhe eksportuar/ndarë diagrame.

Si të krijoni dhe konfiguroni një llogari biznesi në Instagram

Si të krijoni dhe konfiguroni një llogari biznesi në Instagram

Ja se si mund të krijoni dhe konfiguroni një llogari biznesi në Instagram. Mësoni pse duhet të kaloni në llogarinë e biznesit dhe si ndryshon.

Softueri më i mirë falas për kalibrimin e monitorit Windows 10

Softueri më i mirë falas për kalibrimin e monitorit Windows 10

Gjithmonë mund të blini një kolorimetër harduerësh, por nëse keni zero dollarë për të shpenzuar, këtu është një softuer falas që do ta kryejë punën.

8 Aplikacionet më të mira DND për Android për të qëndruar të fokusuar

8 Aplikacionet më të mira DND për Android për të qëndruar të fokusuar

Modaliteti origjinal DND në Android nuk ofron përjashtime individuale të kontakteve ose njoftime të grupit. Këtu janë aplikacionet më të mira DND që duhet të shihni.

Si të ndryshoni tonin e mesazheve në telefonin Samsung Galaxy

Si të ndryshoni tonin e mesazheve në telefonin Samsung Galaxy

Pyes veten se si të ndryshoni tonin e mesazheve për aplikacionet e mesazheve në telefonin tuaj Samsung Galaxy? Lexoni postimin për të ditur se si të ndryshoni tingullin e mesazhit.

8 Shtesat më të mira falas dhe me pagesë të Chrome për gjurmimin e kohës

8 Shtesat më të mira falas dhe me pagesë të Chrome për gjurmimin e kohës

Këtu janë 8 shtesa të mahnitshme të Chrome për të gjurmuar kohën për të gjithë. Pavarësisht nëse jeni një individ ose një profesionist i pavarur ose një kompani, ekziston një zgjatje për ju.

Si të fshehni aplikacionet në smartphone Android për të ruajtur privatësinë

Si të fshehni aplikacionet në smartphone Android për të ruajtur privatësinë

Po kërkoni të fshehni aplikacionin Tinder në telefonin tuaj? Nuk dëshironi që të tjerët të dinë se çfarë jeni duke bërë? Këtu janë dy mënyra për të fshehur aplikacionet në Android.

7 mënyrat kryesore për të rregulluar Google Photos që nuk i shfaq të gjitha fotot në celular

7 mënyrat kryesore për të rregulluar Google Photos që nuk i shfaq të gjitha fotot në celular

A nuk i shfaq Google Photos të gjitha fotot? Provoni këto këshilla për zgjidhjen e problemeve për të rikthyer fotot tuaja që mungojnë në Android dhe iPhone.

Older Posts >